Montaż płyt warstwowych i rozwiązania stosowane przez firmy budowlane.

Szukaj:

Choć płyty warstwowe są dość proste w użytku, to jednak nie każdy jest w stanie samodzielnie je nałożyć na konstrukcję. Ich montaż powinien odbywać się w ściśle określony sposób i w odpowiedniej kolejności tak, by wszystko prawidłowo się łączyło, tworząc solidną nieruchomość. Najczęściej stawianiem płyt zajmują się profesjonalne ekipy budowlane, lecz chcąc stworzyć lekkie konstrukcje stalowe, możemy pokusić się o montaż samodzielny.

Rozpoczynając montaż płyt warstwowych musimy zdać sobie sprawę z tego, że każdy kolejny element musi być nakładany zgodnie z naszkicowanym planem. Trzymając się projektu, mamy pewność, że wystarczy płyt na pokrycie całej nieruchomości. Płyty ścienne montuje się zwykle z poziomu parterowego, więc można stać na gruncie lub na drabince. Kolejne kondygnacje wymagają rusztowań, a czasem nawet dźwigów.

Liczy się nie tylko sposób układania, ale również łączenia płyt. Powinniśmy o tym pamiętać, jeśli chodzi o budownictwo samodzielne. Wszystkie materiały budowlane muszą zostać zespolone tak, by były nieprzepuszczalne i odporne na różne czynniki. Płyta warstwowa ścienna może być łączona z następną poprzez łącznik widoczny i kryty. Natomiast płyta dachowe za pomocą łącznika z 3 lub 5 garbami.

Oprócz tego, rozróżniamy montaż pionowy i poziomy. Każda budowa może wymagać, by płyty ścienne ułożone były w odmienny sposób. Płyty dachowe dostosowujemy do profilu i rodzaju dachu, a także do indywidualnych zapotrzebowań klienta. Mogą one mieć inne profile, a co za tym idzie, odmiennie się prezentować. Ostateczny wygląd zależy od typu płyty i jej ułożenia.