Czy płyty dachowe są odpowiednim materiałem na obiekt gospodarczy?

Szukaj:

W rozwoju gospodarczym ważną rolę odgrywają środki trwałe, czyli np. hale, magazyny, pawilony handlowe - miejsca służące prowadzeniu normalnej działalności, tj. sprzedaży, produkcji, usługom. Bez tego nie sposób się rozwijać, wspinać na wyższe szczeble, ponieważ każda baza lokalowa ma kres swoich możliwości. Trzeba więc budować nowe, większe obiekty.

Tylko że to nie jest wcale takie proste. Często pochłania kilka lat. Na szczęście wynaleziono rewelacyjny materiał budowlany - płytę obornicką. Jest to gotowy komponent budowlany składający się z okładzin zewnętrznych oraz rdzenia.

Okładzina wykonana jest blachy pokrytej antykorozyjną powłoką. Warstwy zewnętrzne zapewniają sztywność konstrukcji i chroni rdzeń przed uszkodzeniami. Środek panelu wypełniony jest twardą pianką poliuretanową albo wełną mineralną (niekiedy styropian). Ta część płyty odpowiada za izolację termiczną i akustyczną.

Płyta warstwowa stanowi bardzo praktyczny materiał budowlany, ponieważ jej użycie nie wymaga żadnych prac przygotowawczych. Płyty dachowe i ścienne po dostarczeniu na plac budowy można od razu przykręcać do konstrukcji. Później wystarczy jedynie zamocować obróbki blacharskie na styku poszczególnych płaszczyzn (np. ścian albo ścian i dachu).

To całość prac - nie trzeba robić nic więcej. Obiekt jest gotowy do użytkowania. Tak oto płyty dachowe podbijają rynek budownictwa użytkowego, przemysłowego.