Decydując się na budowę magazynu, hali produkcyjnej, fermy, warsztatu lub innego obiektu użytkowego, musimy podjąć wiele ważnych decyzji, od których zależy powiedzenie inwestycji. Musimy wybrać materiały budowlane, technologię, w jakiej będzie realizowany projekt, i to wszystko dopasować do własnych oczekiwań, możliwości finansowych oraz wymagań czasowych prowadzonego przez siebie biznesu.
Optymalnym wyborem zdaje się być płyta warstwowa oraz lekka konstrukcja stalowa. Technologia lekkiej obudowy jest szybka w realizacji, względnie tania oraz solidna z punktu widzenia oczekiwań użytkownika. Poza tym hale stalowe wykonane z płyty obornickiej są tańsze w utrzymaniu niż te same obiekty wybudowane w tradycyjny sposób.
W zależności od przeznaczenia budynku płyta warstwowa powinna mieć rdzeń styropianowy, wełniany lub poliuretanowy (można też zdecydować się na nowość, czyli płyty dachowe i i płyty ścienne wypełnione pianką poliizocyjanurową). Oczywiście niekiedy wybór jest kompromisem między potrzebami i budżetem inwestycji. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie płyta warstwowa z rdzeniem styropianowym, która jest około 40 proc. tańsza od pozostałych.
Hale stalowe wykorzystywane są w różnych dziedzinach przemysłu. Pod tą postacią powstają także obiekty sportowe (np. kryte pływalnie, strzelnice, ujeżdżalnie, korty tenisowe, boiska piłkarskie), budynki użyteczności publicznej, a nawet mieszkalne (np. kontenery dla załogi pracującej przy dużej inwestycji drogowej albo ofiar kataklizmów). Zaletami konstrukcji stalowych są: szeroki wachlarz zastosowań, lekkość, jednorodna struktura i wytrzymałość (nie zmieniają parametrów mechanicznych z upływem lat).