Blachodachówka zyskuje kolejnych zwolenników i zwiększa udziału w rynku pokryć dachowych

Szukaj:

Przedsiębiorcy stawiają blachodachówkę

Osoby budujące domy czy przedsiębiorcy stawiający obiekty przemysłowe mają do wyboru różne pokrycia dachowe. Do najchętniej wybieranych należy blachodachówka, która wypiera zwykłe dachówki ceramiczne, gonty bitumiczne. Inwestorzy stawiają na blachodachówkę, gdyż jest to pokrycie estetyczne, lżejsze od tradycyjnych dachówek (waży około 5 kg/mkw.), a do tego odporne na korozję.

Poliestru, plastizolu

Odporność na rdzę i warunki atmosferyczne to efekt zastosowania powłok organicznych znanych z płyt warstwowych, czyli np. poliestru, plastizolu. Oprócz tego blachodachówkę chroni warstwa cynku. Na rosnącą popularność tego pokrycia wpływa również atrakcyjna cena oraz łatwość montażu i trwałość sięgająca nawet 70 lat. Nic więc dziwnego, że blachodachówka zwiększa swój udział w rynku pokryć dachowych.

Rozchodzi przekrój poprzeczny, najpopularniejsza

Grubość blachy, z której wykonuje się pokrycie, wynosi 0,5 mm (tyle samo mają arkusze używane w produkcji płyt warstwowych). Jeśli chodzi o przekrój poprzeczny, najpopularniejsza jest esówka (dachówka holenderska). Inwestor może wybierać spośród wielu, w tym również niestandardowych (np. niebieski) kolorów, co pozwala mu dopasować pokrycie do koloru ścian.

Położy blachodachówkę

Blachodachówka stosowana jest jako pokrycie dachów, których kąt nachylenia przekracza 12 stopni. Zanim jednak położy się blachodachówkę, trzeba ułożyć łaty. To wymaganie można ominąć, jeśli użyje się materiału samonośnego z wbudowanymi wzmocnieniami.