Transport płyt warstwowych jest takim przedsięwzięciem, które wiąże się ze ścisłym przestrzeganiem określonych przez prawo i producenta płyt zasad. Choć płyta warstwowa nazywana jest lekką i tworzy się z nich hale czy magazyny, to w rzeczywistości zarówno pojedyncza płyta, jak i opakowanie liczące kilka płyt ważą sporo.
Transport materiału, jakim są płyty warstwowe wymaga przede wszystkim odpowiedniego samochodu ciężarowego posiadającego możliwość załadowania płyt o rozmiarach do 13mb. Skrzynia ładunkowa, w której transportujemy płyty musi być od nich dłuższa, aby można było swobodnie wyjąć później nasze materiały. Ponieważ podczas transportu może dość do uszkodzeń, należy odpowiednio zabezpieczyć przewożone płyty.
Wykorzystujemy do tego pasy transportowe, które jednak nie powinny opinać płyt zbyt mocno. Taki zabieg może tylko zaszkodzić, powodując na przykład wgniecenia powierzchni, a wówczas taka płyta staje się bezużyteczna. Istnieją także specjalne ochraniacze pod pasy i warto z nich skorzystać. Przewożenie płyt w skrzyniach również może sprzyjać powstawaniu uszkodzeń, zwłaszcza w rogach.
Aby tego uniknąć, w każdym z rogów skrzyni powinien się znajdować plastikowy narożnik. Skrzynia ładunkowa natomiast powinna być wewnątrz zupełnie gładka i posiadać idealnie równą powierzchnię na dnie. W przeciwnym razie na płytach mogą pojawić się odkształcenia. Kierowca co 150 kilometrów powinien sprawdzić, czy mocowanie ładunku nie zostało poluzowane. Dopuszczalna prędkość pojazdu to natomiast 70 km/h.